Pro SVJ

NOVA ET VETERA, s.r.o.

Nemovitosti jsou naše vášeň, podnikání ale i zodpovědnost. S vlastnickým právem k bytu se stáváme i členy Společenství vlastníku jednotek (SVJ). V mnohých SVJ jsme jedinou právnickou osobou (resp. naše dceřiné společnosti NV HOMES, s.r.o. a NV PROPTECH, s.r.o.), které v domě vlastní byt, a z tohoto důvodu jsme připravili praktické informace pro SVJ.

Plánujeme shromáždění nebo hlasování. Můžeme s vámi počítat

Samozřejmě. Aktivně se podílíme na výkonu našich členských práv. Pokud se nezúčastníme shromáždění nebo hlasování osobně, poskytneme plnou moc pro hlasování jinému členu SVJ. Primární kontakt pro SVJ je svj@novaetvetera.cz.

Jaký počet osob hlásíte na bytě?

Pro účely vyúčtování a plateb záloh nahlašujeme jednu osobu. Ve skutečnosti v bytech nikdo nebydlí, jelikož na bytech probíhá rekonstrukce a po dokončení pouze prodejní prohlídky. Zálohy platíme pravidelně dle stanov každého SVJ, nejčastěji v měsíčních intervalech. Primární kontakt pro SVJ je svj@novaetvetera.cz.

Jak víme, že rekonstrukce probíhá podle pravidel?

Vždy postupujeme v souladu se stavebním zákonem a dodržujeme technologické normy a postupy. Na kvalitu a bezpečnost staveb dohlíží zkušení stavební inženýři a architekti. Naše společnost NOVA ET VETERA, s.r.o. má oprávnění k provádění staveb, jejich změn a odstraňování a také projektovou činnost ve výstavbě. Zde si můžete stáhnout náš výpis z živnostenského a obchodního rejstříku. Jak my, tak i naši subdodavatelé mají sjednané pojištění odpovědnosti v rámci pojištění podnikáni. Dále pojišťujeme každý byt, který vlastníme. V případě dotazů ohledně stavby kontaktujte nikola@novaetvetera.cz.

Můžu se přijít podívat na byt?

Rádi po předchozí dohodě zpřístupníme byt výboru SVJ, správci budovy, nebo potenciálním zájemcům o koupi. U bytů, na kterých probíhá rekonstrukce se návštěvníci musí řídit pokyny majitele nebo stavbyvedoucího pro zajištění bezpečnosti návštěvy. Pro organizaci návštěvy prosím kontaktujte nikola@novaetvetera.cz.

Je byt pojištěný?

Ano, každý náš byt pojišťujeme nejpozději v den protokolárního převzetí. Kromě pojištění nemovitosti máme pojištění odpovědnosti za škodu třetím stranám. Náš pojistný certifikát si můžete stáhnout zde.

Co bude s bytem po dokončení rekonstrukce?

Téměř všechny byty následně prodáváme. Většina našich klientů jsou mladé páry nebo rodiny, které kupují byty pro vlastní bydlení. Klienti, kteří kupuji byt investičně nejčastěji volí cestu dlouhodobého pronájmu. Naše společnost nepoužívá žádné byty k provozování ubytovny nebo ke krátkodobým pronájmům (Airbnb). Pokud budete mít zájem o koupi bytu, neváhejte se obrátit na tomas@novaetvetera.cz.

Máte zájem o koupi bytu z naší neveřejné nabídky se slevou až 5 % ?

Při koupi bytu ve fázi rekonstrukce budete mít nejen slevu, ale i možnost bezplatně rozhodnout o designu Vašeho bytu ve spolupráci s naší designérkou.
Pokud chcete obdržet naší aktuální nabídku bytů v rekonstrukci a být prvním, kdo se dozví o nově připravovaných bytech, vyplňte formulář níže.

Odesláním vyplněného formuláře poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů.